Yazar Hakkında

Mehmet ÇETİNKAYA
Kütahya - TÜRKİYE
1961 Tavşanlı doğumlu. Ailece Kütahya / Emet / Esatlar Köyündendir. İlk ve Orta okulu Tavşanlıda bitirdi. Tavşanlı Ticaret Meslek Lisesi mezunu olan Mehmet Çetinkaya, 10 yıl süren özel sektör çalışmasından sonra ticari hayata atıldı.Bir süre Bizim Tavşanlı Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Mehmet ÇETİNKAYA Yerel Televizyonlarda THM programları sunuculuğu yaptı. Kütahya Destan Tv de BERGÜZAR isimli canlı THM Programını sunuculuğu yaptı. Türk Kütüphaneciler Derneği Tavşanlı Şb. Yönetim Kurulu Üyesi. Gönüllü Kütüphaneci ve Eğitim Gönüllüsü olan Mehmet Çetinkaya evli bir çocuk sahibi. ESERLERİ 1- Ben Ne İsterim - Şiir - Tavşanlı - 2000 2- Tavşanlı Sanatçılar Ansiklopedisi- Tavşanlı - 2004 3- Elma Bahçesi Çocuk Hikayeleri - Akış Yayınları -2006 PROJE ÇALIŞMALARI: 1-Tavşanlı AKA (Tavşanlı Alan Kültür Araştırması) Telif Tescilli Proje 2-ASKAP - Akademik ve Sosyal Araştırma Projesi (Bilgisayar Programı) Telif Tescilli Proje.. Araştırmacı, Yazar, Şair, Müzisyen, Haber Muhabiri ve Yazar Gazetecilerin eserlerini içerik, konu ve başlıklarına göre tasnifleyip arşivleyerek yazabilecekleri bilgisayar programı.

Şiirlerim - Makalelerim - Hikayelerim

OĞLUM BİLGEHAN’A ASKER DUAMIZ

Ya Rabbim! Senin verdiğin rızk ve güçle büyüttüğümüz Oğlumuzu askerlik çağına getirdik. İbrahim’in İsmail’i gibi kapına bırakıyoruz. Biz kulların olarak Tanrı misafiri diye gelenleri senin adına ağırladık. Sen de bizim Oğlumuzu ve arkadaşlarını Rahmet ve Himmetinle ağırla, Vatanımızı, Bayrağımızı ve Milletimizi koru.

Biz sana iman edip sana güvenir sana sığınırız. Atalarımız senin yolunda Allah Aşkı için diyerek bu Vatanı koruyup bize bıraktı. Bizde başımıza tac ettiğin gökyüzüne atalarımızın sana verdiği bu söze bağlı kalarak Ay Yıldızlı Bayrağımızı sancak eyledik. Oğlumuzu ve arkadaşlarını da nöbetçi yaptık ve sana emanet ettik.
Ya Rabbim! Biz senden eminiz. Sadece dua ve niyaz edebiliriz. Milletimizi Vatanımızı Bayrağımızı Oğlumuz ve arkadaşlarını koru gözet.

Ya Rabbim! Bizler verdiğin can ve rızk ile imtihandayız. Hak terazisinden şüphemiz yoktur. Rahman ve Rahim olan, şek ve şüphemiz olmayan senden ancak rahmetini ve hayrını isteyebiliriz. Ey Hak! Bizi mahrum etme. Sana gelirken merhametinden yoksun bırakma.

Ya Rabbim! Şu anda görev yapan bütün askerlerimizi, Oğlumuz ve arkadaşlarını, şer odaklarından, vatan ve millet hainlerinden koru, kolla, gözet.

Din adına millet adına diyerek ihanet içinde olanların şeytani emellerinden ve kötülüklerinden koru Ya Rabbim. 

Mehmet ÇETİNKAYA
Tavşanlı 03.08.2015 02:20


Yorumlar

  • 14.11.2015 19:17:20

    AMİN

    Yüce Rabbim Peygamber Ocağı\'ndaki askerlerimizin Yar ve Yardımcısı olsun.