Yazar Hakkında

Mehmet Nacar
Gaziantep - TÜRKİYE

Eğitimci, gazeteci, şair ve yazar.


Şiirlerim - Makalelerim - Hikayelerim

FRANSA\'DA TERÖR

            Geçen gün Fransa’nın başkenti Paris’teki IŞID saldırılarında 129 kişi hayatını kaybetti.

Ülkemiz de dahil, bütün dünya bu saldırılara kilitlendi. Ancak Türkiye medyası ve TV kanalları bu saldırılara diğer ülkelerden çok daha fazla yer verdi ve vermeye devam etmekte.

            Türkiye’mizde terör saldırıları olduğu zamanlarda Fransız medyası bu terörist eylemlere ilgi gösterip yer veriyor muydu? Hayır..!

            Ülkemizden yayın yapan ulusal medya kanalları ile gazeteler Türkiye’mizde meydana gelen terörist eylemlere Fransa’daki eylemler kadar önem ve yer veriyor mu? Hayır..!

            Paris’teki terör eylemlerinde hayatını kaybedenler ülkemizdeki şehitlerden daha değerli insanlar mı? Ülkemizdeki gizli savaşa yer vermeyen ulusal medya dünya haberlerinin tamamına da göz kapatarak, günlerdir Paris eylemini izleyerek bize zorla takip ettirmekte...

            Yalakalığı meslek edinen medya halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamakta. Kaldı ki, Fransa diğer Batı ülkeleriyle ortaklaşa yarattığı terör canavarının dişleri arasına girmiştir.

            Balık hafızalı bir millet olup çıktık.

            Geçmişte Fransa Cumhurbaşkanının eşi Daniella Mitterrand sık sık Diyarbakır ziyaretine geliyor ve PKK lehine demeçler veriyordu. Bu demeçlerden bazıları şöyle;

            ‘’ ‘‘Kürtler, bütün Kürtler kalbimde. Abdullah Öcalan\'ın ise kalbimde özel bir yeri var. Yıllardır onlar için mücadele ediyorum. Kürtler François\'nın cumhurbaşkanı olduğu dönemden bu yana, yaşamımda önemli bir yer tutuyor. Bunun için de artık korkmuyorum ve ulus olarak var olma haklarını savunmaktan çekinmiyorum.’’

                ‘‘Şu anda hakimlerin onu ev hapsinde tutma kararını ihtiyatlı bulsam da, Öcalan\'ın serbest bırakılması gerekir’’

            Geçmişi hatırlamaya devam edelim;

            Avrupa Birliğinin genişlemeden sorumlu Türkiye Masası Şefi, Fransız parlamenter Alain Cervantie bebek katili Apo’ya mektup yazmış, desteğiyle birlikte saygı ve sevgilerini sunmuştu.

            Fransa PKK terörünün açık destekçisi bir ülke.

            PKK’nın kullandığı mayınlar İtalyan menşeli. Kandil’de ABD için yapılmış helikopter pisti var. Almanya’da PKK teröristleri gurbetçilerden çeşitli yollarla para toplayarak Kandil’i beslemekte. PKK silahı Keleşlerin Rus kaynaklı olduğunu belirtmeye gerek var mı?

            ABD hala PYD üzerinden PKK’ya silah aktarımı yapmakta.

            Yunanistan’ın ünlü Lavrion PKK kampını bilmeyen var mı?

           

            IŞID Paris’te eylem yaptı. 129 kişi öldü. Ankara’da da eylem yaptı ve 102 kişi öldü. Hangi Avrupa veya Fransız medyası bu eylemin üzerinde ısrarla durdu?

            Ölenlere sevindiğimiz düşünülmesin. Her türlü terörist eylemde masum insanlar canvermekte. Ancak bu eylemlerin asıl sorumluları teröristlere destek sözünde durmayan devlet yönetimleridir.

                Eski bir film var. Frankenstein 1970. Bu filmde sapık bir profesör seçtiği insanları öldürür. Onlardan aldığı parçalarla yeni bir insan yapmaya çalışır. Laboratuarında çalışmalarını bitirince yaptığı canavar insan beklenmedik zamanda canlanır ve ilk iş olarak kendisini yapan profesörü öldürür.

            Şimdi Paris’te yaşanan olay budur.

            Türkiye sığınmacılar için on milyar dolar harcarken kimseden ses çıkmıyordu. Ne zaman ki, sığınmacılar türlü yollardan Avrupa’ya taşmaya başladı, o zaman akılları başlarına geldi. Halbuki bu insanlar Avrupa’nın yaptığı canavarlardan kaçan insanlar. Bu insanları ülkelerine kabul etmiyorlar ama IŞID teröristleri ülkelerinde teşkilatlanmış durumda. Bu tür eylemler çeşitli Avrupa ülkelerinde tekrar sahnelenecektir. Bekleyip göreceğiz.

            Türkleri ve Türkiye’yi sevmeyen, Avrupa Birliği üyeliğimize karşı çıkan Alman Başbakan Merkel neden ülkemize gelmek zorunda kaldı? Korku  IŞID korkusu değil mi?

            Bugün için IŞID terör örgütü içinde çok sayıda Alman, İngiliz, Fransız ve İtalyan eylemciler var.

            Rüzgâr ekenler fırtına biçecektir. Ürettikleri canavarlar sahiplerini yemeye başladılar. Gerçek budur.

 

            Mehmet Nacar


Yorumlar

Yorum Bulunamadı