Yazar Hakkında

celal öztemiz
Konya - TÜRKİYE

Şiirlerim - Makalelerim - Hikayelerim

GİDİYORUM....

 

GİDİYORUM....

 

Gidiyorum ağlamaklı başlayan hayatımın son perdesindeyim. Hatırımdan bir an bile çıkmayan, beyin bıngıldağımın tam sertleştiği zamanlarda ettiğim yeminimi de alıp gidiyorum.Var olduğum sürece ettiğim yemini, on yaşımdayken okuduğum Bozkurtları, bozkurtların içindekileri de alıp gidiyorum. İçindekilerini anlatabildiğim dostlarıma, anlatamadığım insanlara cemil cümlesine bir veda bu.Yaradan’ın beni var ettiği toprağa, suya dönüyorum.Topraktan çıkarıp suyla hamur edip içine hayat veren biraz kan ve ruh ile beni var edene giderken kutlu bir veda bu bence. Türklüğümü haykırmalarıma vatan, millet, sakarya türkülerime alkış tutanlara, yoldaş bilenlere, hadi canım sende diyen beyinsizlere de veda ediyorum.Turan diyen dilimi sevenlere, yok o olsa olsa bir hayal diyenlere ; hay yaşa! diyerek verip sonsuz gazı yarı yolda bırakan, geçmişim Türklüğünden insan olduğundan şüphe ettiğim ama belki düzelir umuduyla her defasında bin bir alttan almalara girmek zorunda olduklarıma da veda ediyorum.Bayrağımı en az benim kadar Türk birine , ataları için yanıp ,tutuşana  bırakacağım anın, hiç gelmesini istemesem de onu görmek için an ve an heyecanlanıyorum..Şimdi içime gömdüklerimi hele o gömdüklerimden öyle kutlu  bir sancımı, bunlar deşeleyemeyen yorgun yüreğim gözlerime vurmuş iken.Akan gözyaşlarımın damlaları erkekçe duruşumu bozmasın diye yarısını da içime akıtıyorum..Akıtıyorum ki Vey’ de şehit düşen Kürşad kadar asil boğulmayalım.Kim bilir belki bu asil gidişim, yeni bir var oluşun müjdecisi olur.Ben sıcak yatağımda veda ederken, kutlu davamızın bayrağını teslim edeceğim Türk’e de vasiyetimdir..

 

İnsanlığın Türk ile başladığını Türk ile sürdüğünü ve bir gün Türk ile de biteceğini sakın unutma.

Türk tarihinin en ince ayrıntılarını bilmek vazifendir. Ama o tarih içine atılan düzmecelere sakın itibar etme

Bütün hayatın boyunca Türklerin mutluluğu için çalış..Çalış ki dünya mutlu olsun.Çünkü gerçek tarih bunu söyler..Türkler ne zaman cihana hakimse bu yerküre de tüm canlılar mutlu kılınmıştır.

Bana özenme bak ben sıcak yatağımda ölüyorum.Ve ondandır ki ölümüm o kadar asil değildir.Sen daha asil gidişlere talip ol..

Ve asla sana bıraktığım bu bayrağı ne kirlet  ne de Türk'ten başkasına teslim et..

Şimdi iman ettiğim dinin son cümlesine geçmeden önce son bir kez daha

 

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN……….

 

Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve rasûlühû............

 

Celâl ÖZTEMİZ 10 Eylül 2011 Konya

 


Yorumlar

Yorum Bulunamadı