Yaşadığımız dünyaya genel perspektiften bakıldığında, değişik kültür ve medeniyetlerin mücadele kabiliyetleri oranında, emperyalist güçlere karşı direndikleri gerçeğin ta kendisi iken, emperyalistlerde mücadelede başarıya ulaşan toplumların tümü, istisnasız dirençlerini; öz benliği ve milli ruhlarından almaktadırlar.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesinde, sağcılık, solculuk, maksizim, faşizm ve teokratik despot idare mantığı asla yer almamıştır,.

Üniter bir yapıda bilindiği üzere devletiyle, milletiyle ve vatan topraklarının bütünlüğünü esas alan, laik demokratik milli devlet prensiplerini esas almıştır.

Her Türlü yabancı idol ve ideolojilerden arınmış, Türk milliyetçiliğini düstûr edinmiş ÜLKÜCÜ anlayışın, mesubiyet şuuru ile buluşacağı milli kültürümüzü canlı ve baki kılmak amaçlı edebiyat sitesine ihtiyaçtan bu site kurulmuştur.

Ve Türk Milliyetçiliğini esas almış, milletimizin hasletlerine tercüman olmayı şiar edinmiş site yönetimimiz, Türk Milleti ve onun milli ülküleri ile kavgalı olmaktan sabıkalı hiç bir şaire ait güfte ve şiirlere yayınlarında yer vermemektedir.

Ben;

"Türk milliyetçiliği prensiplerinin haricinde, diğer siyasi yelpazelerin yabancı idol ve ideolojilerin sağında solunda ilerisindeyim gerisindeyim, merkezindeyim ve bu idoller adına edebiyat yapıyorum" diyenlerin...

"Türk'lüğün Kalesi Şiir Fırtınası" otağında üye kalem olarak kabul edilecemeyeceği bilinmekle, üye olmak amaçlı müracaat sahiplerinin kriterlerimizi göz önünde bulundurmasını önemle rica ediyoruz.

Bütün gönüldostlarımıza gönül ve ilham zenginliği dileğimizle saygılarımızla.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...

 • Kural 1

  Sitede yayınlanan yazı yorum, şiir vb... telif hakkı ve sorumluluğu yazarına aittir...

 • Kural 2

  Sitemizin dili TÜRKÇE'dir. Başka dillerde yazı, yorum, şiir vb. yazmak kesinlikle yasaktır. Yazanların yazıları hemen silinecek ve üye site kararı beklenmeksizin ilk gören yöneticimiz tarafından siteden atılacaktır. Böyle bir olayda hukuki süreç başlarsa sitemiz sorumluluk kabul etmez.

 • Kural 3

  Sitemiz Türk Hukuk kanunlarını ilke edinmiştir. Kanunlara aykırı yazı, şiir, yorum vb. yazılara kesinlikle müsaade edilmeyecek. Şayet gözden kaçanlar olduğu halde derhal silinecek ve sitemiz sorumluluk kabul etmeyecek. O tip yazılar yazanlar derhal siteden atılacaktır.

 • Kural 4

  Yasa dışı bölücü örgütlerin propagandasını içeren, yazı, şiir, yorum, resim vb kesinlikle yasaktır. Üyenin tüm yazıları ve üyeliği silinmekle kalınmayacak, gerek görülürse sitemizi zarara uğratmaktan dava açılma hakkını saklı tutmaktadır. Hukuki sorumluluk tamamen yazan kişiye aittir. Bu süreçte sitemiz sorumluluk kabul etmez.

 • Kural 5

  Sitemiz bilgi paylaşımını amaçlamaktadır. Bunun için sitede yayınlanan şiir, yazı, yorum, resim vb. telif ücreti ödemez.

 • Kural 6

  Sitemiz kişilik haklarına önem vermektedir. Hiçbir şekilde üyeleri veya kişileri aşağılayıcı yazı, yorum, şiir ve mesaj göndermek yasaktır. Derhal müdahale edilir ve söz konusu olan yazı silinir. Üye uyarılır. Devamı halinde üyeliği iptal edilir.Bu konuda sitemiz hukuki süreçte sorumluluk kabul etmez.

 • Kural 7

  Mesaj bölümünü farklı anlamda kullanıp, özellikle bayan üyeleri rahatsız edici (taciz vb) mesaj göndermek yasaktır. Şikâyet halinde araştırılıp üye siteden hemen atılır. Bu konuda taviz vermemiz mümkün değildir.

 • Kural 8

  Sitemiz kutsal değerlere saygıyı ilke edinmiştir. (ATATÜRK, VATAN, TÜRKİYE,TÜRK DÜNYASI, TÜRK MİLLETİ, TÜRK BAYRAĞI, İSLAM DİNİ. vb.) Saygısızlık yapabilecek, şiir, yazı, yorum.vb. yazılar kesinlikle yasaktır. Üye yazıları ve üyeliği silinmekle kalınmayacak, gerek görülürse sitemizi zarara sokmaktan hukuki süreç başlatılacaktır. Bu konuda da sitemiz gözden kaçan bu tip yazılar için hukuki sorumluluk kabul etmez.

 • Kural 9

  Tartışma ve üye aşağılayıcı yorumlar, üyeye haber vermeksizin silinir ve üye uyarılır.

 • Kural 10

  Şiir, yazılar vb. altına yazılan yorumları üyeler silemez. Yalnız istediği taktirde site yöneticisine sildirebilir. Kendi yorumunda düzenleme yapabilir.Yorumlara yazı ile cevap verme hakkı vardır.

 • Kural 11

  Sitemiz, hiç kimseye eserlerinin süresiz saklama güvencesi vermez. İnternet üzerinde böyle bir şey söz konusu değildir. Bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

 • Kural 12

  Eser hırsızlığı kesinlikle yasaktır. Başkasının eserini(şiir, makale vb.) kendi eseriymiş gibi yayınlayan üye bir defaya mahsus uyarılır. Devamı halinde üyeliği silinir. Binlerce şair ve yazar olduğundan, bu konuda bizlere yardımcı olacağınızdan eminiz.. Hukuki süreç başlarsa sitemiz sorumluluk kabul etmez.

 • Kural 13

  Şiir, yazı, yorum vb. eserlerin çarpıtılması kesinlikle yasaktır.

 • Kural 14

  Sitede erotik yazı,şiir vb. yazmak yasaktır.

 • Kural 15

  Eser alıntısı yapmak kesinlikle yasaktır. Eserin sahibinin adı dahi yazılsa bu geçerlidir.

 • Kural 16

  Bu kurallar tüm site bölümleri için geçerlidir. Üye olan kişiler bu kuralları kabul etmiş sayılır.

 • Kural 17

  Radyomuzda uç müziklere yer verilmemektedir. Bu konuda canlı yayında istense de yer verilmeyecektir.

 • Kural 18

  Radyomuz Türkçe müzik yayını yapmaktadır. Yabancı müzik kesinlikle yasaktır. Örneğin Kürtçe, İngilizce.vb