Yazar Hakkında

Ali Karaca

Şiirlerim - Makalelerim - Hikayelerim

AKLINIZI BAŞINIZA ALIN..

AKLINIZI BAŞINIZA ALIN..

Bu gün dünya büyük bir değişim sürecinin, içerisinden geçiyor, özellikle küresel güçler bu konuda ki tavırlarıyla Orta Doğu coğrafyasında beklenmedik bir savaşın alevlenmesine sebebiyet verebilirler. Amerika kıtasından gelerek bölgemizde hakim güç olmaya çalışan ABD bu tavrını net olarak ortaya koyan bir tutumun içerisinde. Bölgede güçlü bir Türkiye'den rahatsızlık duyulması ve terör örgütlerine destek verilmesi sonucunda, NATO gibi ortağı olduğumuz bir oluşumun felsefesine ters davranışların ortaya konulması ne kadar manidar bir durumdur. Irakta yaşadığı kaostan ders çıkartmayan ABD yine aynı senaryonun başka bir versiyonunu hayata geçirmeye çalışmaktadır.

Güvenlik ve barış konularında ortağı olduğumuz bir oluşumun içerisinde ki süper gücün ABD'nin Suriye ve Irak da ülkemizde ki PKK terör örgütünün Suriyede ki yapılanmasının kolu olan PYD ve YPG'ye lojistik destek vermesi ; 5000 Tır'ın üzerinde silah satması bölgede bizim asıl rakibimizin ABD olduğunu göstermektedir. Bu durumda ülkemizi iç siyasi çekişmelerle yaklaşan 2019 seçimleri için bir kaosun içerisine sokmak isteyenler şunu iyi düşünsün ve bilsin, başka bir Türkiye yok. Herkes aklını başına alsın buna iktidar başta olmak üzere TBMM'de gurubu bulunan veya bulunmayan muhalefet partileri de dahildir. Milletimiz tercihini yaparken mutlaka bu kriterleri göz önünde bulundurmalıdır. Dünya da yalnız kalsak da biz Türk milletiyiz ve her şeyin, zorlukların üstesinden gelebiliriz.

Orta Doğu da kan ve göz yaşından beslenen başta İsrail olmak üzere ABD, Rusya ve Batılı ülkeler kirli emellerini hayata geçirmek adına, çıkarları uğruna her şeyi ama her şeyi yapabilirler? Fakat bizler Türk milleti olarak tarihin bize yüklediği misyonuyla birlikte İslam ümmetinin de hala umudu durumundayız. Ülkemizi ve sınır güvenliğimizi tehlikeye atacak her türlü oluşumlardan uzak duralım, tek vücut olarak kenetlenelim? Türkiye Cumhuriyeti devleti bütün dışarda yaşayan Türklerin umudu olduğu gibi Boşnak, Arnavut, Roman gibi batı menşei milletlerin yanında Arap, Afgan, Hind, Çerkez, Çeçen, Abaza Türk ve Kürtlerin de umudurdur. Balkan harbinden sonra büyük göç alan ülkemiz bu milletleri bağrında misafir ederek onların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına kabulunü sağlamıştır.

Kafkas halkları ve Orta Doğu coğrafyasından ülkemize sığınanların gidecekleri bir yurtları sığanacakları bir limanları vardı? Ya bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka gideceğimiz yerimiz var mı. Onun için aklımızı başımıza toplayalım, çünkü başka bir Türkiye yok! Suriyeli göçmenleri kabul etmesek ne yaparlardı hiç düşündünüz mü? ''Unutmayalım ki göz reklerimiz farklı, farklı olsa da göz yaşlarımız hep aynıdır'' Türk milleti düşküne kucak açan, inancı gereği muhtaca yardım eden bir misyonun temsilcileridir. Fakat bizler, ALLAH c.c muhafaza böyle bir duruma düştüğümüz de bize yardım edecek bir dost eli ve komşumuz olacakmıdır acaba? Zeytin dalı operasyonu ile sınır güvenliğimizi kontrol altına alabilmek için Afrin'e giren kahraman ordumuzun yanında olalım ve milli birlikteliğimizi pekiştirelim.

15 Temmuz darbe kalkışmasın da Fetö terör örgütüne karşı nasıl millet olarak tek vücut olduysak bugün de, yarın da bu durumumuzu mutlaka dost düşman herkese göstermeliyiz. Siyasi tercihlerimiz farklı olabilir fakat milli çıkarlarımız bir olamalı ve Türkiye Cumhuriyeti devleti için tek yürek olmalıyız. Endişelerimiz vardır hala bu ülkede Fetö terör örgütü çökertilmemiştir? Tabi ki kontröl ve baskı altına alınan PKK terör örgütü gibi bu örgüt de aynı durumdadır. Fakat bu yapıların kökü kazıtılmadan yüce Türk milleti güven içerisinde değildir. Yarın biz zaafa uğradığınız da o yapılar hortlayabilir onun için hiç kimseye merhamet göstermeden kararlı bir şekilde, Türk devletinin adaletini de ortaya koyarak istikrarını sürdürmelidir. Bu durum 2019 yapılacak olan başkanlık seçimlerinin ne kadar önem arz ettiğini bir kez daha ortaya koymaktadır.

Her şey genel seçimlere endekslenmemeli, ülkemizin durumu ortada düşmanımız çok, dostumuz yani kendimizden başka kimsemiz yok. Zeytin dalı operasyonumuz sürerken PKK'nın uzantılarına darbe indirirken maalesef, ülkemizin ekonomik kriz yaşaması için düşmanlarımız her türlü oyunu ortaya koyarak bizimle uğraşıyorlar. Güzelim ülkemizde bunlar yaşanırken kaos içerisine düşmemiz beklenirken sadece 2019 seçimini düşünüyoruz. Kim başkan olacak, ya da kim kiminle birlikte ortaklık yapacak. Siyasetin darmadağın olduğu bir arena da yaşananlara baktığımızda, neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlamak için eğer bir ayırt edici özellik ortaya koymuyorsak o zaman sonuçlarına da katlanırız. Herkes safını ve yerini bilmeli, milli bir irade ve duruş mutlaka sergilenmelidir.

Romalı tarihçi Livy huzur kaybolduğunda insanoğlunun bütün sosyal ilişkileri bir hiçtir diyor.

Bozkırın töreli ve tüzüklü yani adaletli kavmi Türkler bu durumu adaletli olmayı hep göztemiştir..

Ali KARACA


YAZARA AİT YAZILAR

Yazı Başlığı Tarih Okunma
CUMHURBAŞKANLIĞI FORSUNDA Kİ TÜRK DEVLETLERİ VE BAYRAĞIMIZ.. 2018-11-28 01:17:53 1534
EĞİTİM VE ÖĞRETİM BAŞLIYOR...!!!! 2018-09-17 01:48:18 521
BİR MİNİK DÜŞÜM BİLE YOK.. 2018-07-02 01:59:18 372
MİRAÇ 2018-04-13 23:12:38 369
AKLINIZI BAŞINIZA ALIN.. 2018-04-10 21:29:52 360
TÜRKLER ADALETLİ MİLLETTİR 2018-04-04 01:35:27 595
MELİH GÖKÇEK'İN İSTİFASI 2017-10-25 15:13:54 955
TÜRK'LER İSLÂM'IN KILICIDIR..!!! 2017-10-10 02:48:28 689
CANIM İSTANBUL...!!!! 2017-09-28 21:46:09 700
ByLok KULLANMAK...!!! 2017-08-23 15:47:43 726
GEZİ OLAYLARI VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ...!!! 2017-07-01 18:18:26 698
KATAR VE ORTA DOĞU İZLENİMLERİ....!!! 2017-06-17 22:25:03 693