Yazar Hakkında

Prof.Dr.Nurullah Çetin

Şiirlerim - Makalelerim - Hikayelerim

İKİYÜZLÜ HAÇLININ TERÖRLE İMTİHANI

İKİYÜZLÜ HAÇLININ TERÖRLE İMTİHANI
Prof. Dr. Nurullah Çetin

Baştan söyleyeyim ben kişi, örgüt ve devlet terörlerinin her çeşidine karşıyım. İslam da gerekçesi ne olursa olsun kalleşçe terörü onaylamaz. Bir müslüman olarak ben de onaylamam. Savaşsa savaşın bir kuralı ve hukuku vardır. Emperyalist Haçlı Batı dünyası ise bu konuda ikiyüzlüdür.
Fransa’da 12 kişi terör saldırısı sonucu öldürüldü. Bütün dünya ayağa kalktı, bir türlü Türk olamayan “Türkiyeli” televizyonlar, gazeteler günlerce haber yaptı, siyasetçisinden simitçisine kadar herkes Fransız oldu. Ama Türkiye’de yıllardır devam eden PKK terörü yüzünden şehit düşmüş binlerce Türk vatandaşı için dünyanın kılı kıpırdamadı. Türkiye’deki basın yayın organları haber yapmadı, Fransız oldular, Türk olamadılar. Fransa’daki terörü kınadığım gibi, PKK eşkiyasının her türlü insanlık dışı cinayetlerini demokratik eylem diye pazarlayan ikiyüzlü Haçlı Batı dünyasını da kınıyorum.
Fransa, daha önce devlet terörüyle iki milyon Cezayirli müslümanı vahşice öldürdü, Libya’ya devlet terörüyle binlerce bomba attı, onbinlerce Libyalı müslümanı öldürdü. Bütün Batı, bu ve buna benzeyen bir sürü devlet terörünü demokrasi, medeniyet, bilmem ne olarak görüyor ve gösteriyor. Kendin organize devlet terörü estirirsen buna uygarlık götürmek, sana yönelik terör olursa vahşet diyemezsin. Kendi vatandaşlarına yönelik terör saldırısını kınıyorsan, o zaman sen de İslam dünyasına yönelik kitlesel katliam mahiyetinde devlet terörü estirmeyeceksin.
Fransa, 12 vatandaşının terör sonucu öldürülüşü üzerine yüzbin polisini, bütün devlet imkânlarını seferber etti. Saldırgan 3 teröristi saklandıkları yerde bulup öldürdü. Devlet hâkimiyetinin ve ciddiyetinin ne olduğunu gösterdi. Demokrasi adına güvenlikçi önlemler aldı. Aynı Fransa ve kardeşi olan diğer Haçlı Batı dünyası, Türkiye PKK eşkiyasına karşı güvenlikçi tedbirler almaya kalkınca bunu hem kendileri, hem de içimizdeki liberal faşist sözcüleri demokrasi dışı militarist bir eylem olarak algılıyorlar. Terör Batıyı vurunca alınan güvenlikçi tedbirler demokrasi, terör bizi vurduğunda biz devlet olarak güvenlik tedbirleri alınca militarist oluyoruz öyle mi? Batasıca alçak Batı! Senin ikiyüzlülüğünden bıktık.
Devlet olmanın gereği, teröristle müzakere değil mücadele etmektir. Demokrasinin beşiği denilen Fransa böyle yapıyor, Amerika, İngiltere böyle yapıyor, ciddi her devlet böyle yapıyor. Kadim Türk devlet geleneğini reddedip gâvurun aklına uyan ve Türklüğü tasfiyeye memur Barzanici ve Amerikancı siyaset esnafı da teröristle müzakere etmeyi demokrasi sanıyor ya da Türklere öyle yutturuyor. Veyl sizin aklınıza!..
İslamcı görünen terör örgütleri adam öldürüp kafa kesince, silahla dergi basıp karikatürist öldürünce İslam, terör dini oluyor. Ama Amerika, Fransa, İngiltere, o, bu, devlet terörüyle milyonlarca Müslüman öldürünce biz “Hristiyanlık terör dinidir” demiyoruz. Gâvurun ibişliği budur. Hristiyanlar örgüt ya da devlet terörüyle adam öldürünce biz, nasıl Hristiyanlık terör dinidir demiyorsak, Müslüman kılıklı adamların terör eylemlerinden sonra sen de İslam terör dinidir demeyeceksin ey gâvur!